Webinar „Wsparcie w doświadczeniach interpłciowości” – zgłoś się!
Jesteś specjalist(k)ą w dziedzinie zdrowia psychicznego bądź psychologii? A może pracujesz w organizacji pomocowej lub jesteś terapeut(k)ą? Do tego zależy Ci na zdobyciu nowej wiedzy lub zwiększeniu już posiadanych kompetencji w zakresie wsparcia osób interpłciowych*? Zgłoś się na bezpłatny webinar „Wsparcie w doświadczeniach interpłciowości”, który odbędzie się 12 marca online.
O czym będzie ten webinar?
Podczas webinaru „Wsparcie w doświadczeniach interpłciowości” dowiesz się m.in. jakie mogą być doświadczenia osób ze zróżnicowanymi cechami płciowymi i ich bliskich, zarówno z systemie opieki zdrowotnej, jak i w codziennym życiu oraz jak umiejętnie wspierać osoby interpłciowe i ich rodziny. Wiedzę przekażą Ci ekspertki w temacie interpłciowości: dr Lih-Mei Liao, Niki Khanna, Katarzyna Stadnik oraz Magda Rakita.
Dla kogo jest ten webinar?
Webinar „Wsparcie w doświadczeniach interpłciowości” kierujemy głównie do:
- przedstawicieli/ek środowiska psychologicznego, czyli psychologów_lożek, psychoterapeutów_tek
- pracowników/czek organizacji pomocowych
Kiedy i gdzie odbędzie się webinar?
Webinar odbędzie się 12 marca (sobota) online. Dzięki temu będziesz mógł/mogła wziąć w nim udział z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Jedyne, czego potrzebujesz to urządzenie z dostępem do Internetu, czyli komputer, telefon lub tablet.
Jak się zgłosić na webinar?
Udział w webinarze jest bezpłatny. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w webinarze jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 marca. Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ
Harmonogram spotkań:
12 marca (sobota), godz. 16.15 – 17.45
- Spotkanie z dr Lih-Mei Liao: “Wsparcie osób interpłciowych i ich bliskich w doświadczeniach medycznych” + Q&A
Dr Lih-Mei Liao przedstawi doświadczenia osób interpłciowych i ich bliskich w systemie opieki zdrowotnej i lekcje wyciągnięte z długoletniej praktyki dotyczące adekwatnego wsparcia.
Dr Lih-Mei Liao jest psycholożką kliniczną i zdrowia z Wielkiej Brytanii. Przez 20 lat pełniła funkcję kierowniczki oddziału w University College London Hospitals (UCLH), gdzie wraz z endokrynologiem i ginekolożką współtworzyła klinikę dla osób (młodzieży i dorosłych) interpłciowych/ze zróżnicowanymi cechami płciowymi. Jest stypendystką Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego i laureatką nagrody Gay and Lesbian Medical Association w USA. W 2020 roku przeszła na emeryturę. Obecnie pracuje nad książką „Variations in Sex Development: Medicine, Culture and Psychological Practice” (Cambridge University Press).
Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.
12 marca (sobota), godz. 18.00 – 19.30
- Spotkanie z Niki Khanna: “Wsparcie osób interpłciowych w budowaniu związków i intymności” + Q&A
Wiele osób interpłciowych napotyka wyzwania w budowaniu związków oraz cieszeniu się intymnością. Niki przedstawi wnioski ze swojej praktyki i podzieli się praktycznymi wskazówkami jak umiejętnie wspierać osoby ze zróżnicowanymi cechami płciowymi w obszarach związanych z intymnością.
Niki Khanna – psychoterapeutka i pedagożka z rejonu zatoki San Francisco. Koncentruje się na pracy ze społecznością osób queer, trans- i interpłciowych. Jest certyfikowaną edukatorką zdrowia seksualnego z 20-letnim doświadczeniem. Niki jest osobą interpłciową i identyfikuje się jako Femme i POC. Pasjonuje ją poszukiwanie sposobów na wykorzystanie umiejętności, które nabyła, aby przyczynić się do poprawy sytuacji społeczności osób interpłciowych. Prowadziła warsztaty i grupy wsparcia dla osób interpłciowych zrzeszonych w InterConnect. Pełnił również funkcję konsultantki ds. zdrowia psychicznego w interACT – największej organizacji wspierającej interpłciową młodzież. Jej obecne projekty rozwijają praktyczne moduły szkoleniowe dla specjalistów/ek zajmujących się zdrowiem psychicznym, którzy pracują z osobami interpłciowymi i ich rodzinami.
Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.
12 marca (sobota), godz. 20.00 – 21.15
- Spotkanie z Katarzyną Stadnik i Magdą Rakita: “Doświadczenia interpłciowości z perspektywy rodzica i osoby interpłciowej” + Q&A
W tej części wydarzenia Kasia i Magda podzielą się swoimi doświadczeniami, oraz doświadczeniami innych osób interpłciowych i ich bliskich, oraz obserwacjami dotyczącymi, jakie wparcie może być pomocne.
Katarzyna Stadnik i Magda Rakita to założycielki Fundacji Interakcja. Kasia jest mamą nastolatki ze zróżnicowanymi cechami płciowymi a Magda dorosłą osobą interpłciową. Wspólnie prowadzą również spotkania grup wsparcia dla rodziców/opiekunów dzieci ze zróżnicowanymi cechami płciowymi i osób interpłciowych.
Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań dot. webinaru prosimy o kontakt z Fundacją Interakcja: kontakt@interakcja.org.pl
Fundacja Interakcja: https://www.interakcja.org.pl/
Kampania Przeciw Homofobii: https://kph.org.pl/
*Interpłciowość dotyczy osób, które rodzą się z ciałem nie wpisującym się w społeczne i medyczne oczekiwania dotyczące wyglądu i funkcjonowania typowych ciał kobiecych i męskich. Interpłciowość może objawiać się na poziomie układu hormonalnego, genetycznego lub /i wewnętrznych lub/i zewnętrznych narządów płciowych. Zróżnicowane cechy płciowe mogą być widoczne tuż po narodzinach lub ujawnić się w późniejszym okresie życia. Interpłciowość dotyczy biologicznych cech płciowych, a nie tożsamości.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.