Wartości rozświetliły centrum Warszawy! Ruszyła kampania społeczna „Filary Tolerancji”, której jesteśmy organizacją partnerską!
Miłość, wolność, szczęście, równość, bezpieczeństwo i akceptacja to uniwersalne wartości, na których koncentruje się kampania społeczna „Filary Tolerancji”. Jej głównym celem jest promowanie postaw otwartości i zrozumienia. Opiera się na przekonaniu, że te wartości są filarami harmonijnego współistnienia w społeczeństwie. KPH zostało partnerem merytorycznym kampanii.
O kampanii
W ramach kampanii powstała instalacja artystyczna w nowej przestrzeni miejskiej w Warszawie, przeznaczonej na kampanie społeczne. Na podświetlanej instalacji umieszczono wizerunki osób ambasadorskich obok wartości takich jak wolność, równość, bezpieczeństwo, akceptacja, szczęście, miłość. W akcję włączyły się, w roli Ambasadorów i Ambasadorek, osoby publiczne, takie jak Julia Wieniawa, Tomasz Raczek, Maciej Stuhr, Ogi Ugonoh, Red Lipstick Monster czy Maciej Musiał.
W kampanii biorą również udział osoby reprezentujące różne dziedziny nauki, przybliżając problematykę tolerancji, różnorodności z perspektywy badawczej. Są to:
- dr hab. Małgorzata Anna Bieńkowska – dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego,
- Joanna Flis – psycholożka, psychoterapeutka, autorka książek i podcastu Madame Monday,
- dr hab. Jacek Kochanowski – profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wykłada socjologię queer,
- Agata Loewe-Kurilla, PhD – psychoterapeutka, seksuolożka, Instytut Pozytywnej Seksualności, USWPS, Pink Therapy,
- dr Paulina Pilch – prawniczka i wykładowczyni akademicka specjalizująca się w prawach osób LGBT+,
- Patrycja Wonatowska – psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna.
W ramach kampanii została nagrana seria materiałów wideo na temat wartości. Wypowiedzi można zobaczyć na stronie www.filarytolerancji.pl (jedną z nich udzielił również Przemek Walas, kierownik rzecznictwa w KPH).
Ponadto raz w tygodniu na antenie Jedynki Polskiego Radia w programie “Cztery Pory Roku” pojawią się audycje edukacyjne o tolerancji, a w ramach współpracy z Forbes Women zrealizowane zostaną podcasty.
Kampania społeczna „Filary Tolerancji” potrwa od 14 października do końca roku 2024.
Cele kampanii
Idee kampanii mają na celu dążenie do stworzenia świata, w którym różnorodność jest akceptowana, a każdy człowiek jest szanowany niezależnie od swoich indywidualnych cech i przekonań.
- Promowanie tolerancji i zrozumienia: głównym celem jest promowanie tolerancji, wzajemnego zrozumienia i szacunku między ludźmi o różnym pochodzeniu, kulturze, religii oraz światopoglądzie,
- Edukacja i uświadamianie: edukacja jest kluczowym elementem w zwalczaniu nietolerancji,
- Walka z dyskryminacją i przemocą: przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji, rasizmu, ksenofobii oraz wszelkiej nietolerancji, które mogą prowadzić do przemocy i konfliktów,
- Promowanie praw człowieka: wartości takie jak godność, prawa człowieka i fundamentalne wolności są kluczowe dla budowania tolerancyjnego społeczeństwa; chcemy przypominać o potrzebie respektowania praw każdego człowieka bez względu na różnice,
- Podkreślanie znaczenia dialogu: tolerancja wymaga dialogu i otwartej komunikacji między różnymi grupami społecznymi; promowanie dialogu jest niezbędne dla zrozumienia i akceptacji różnorodności.
KPH partnerem merytorycznym kampanii
Filary Tolerancji to kampania, która promuje podstawowe wartości, które również są podstawą działań na rzecz osób LGBT+. KPH jest partnerem merytorycznym kampanii i wspiera każdy z jej celów.
Chcemy zbudować Polskę ludzi równych praw. Każdy budynek musi stać na solidnej podstawie i musi mieć solidny filar. Stańmy się lepszymi dla siebie i dla innych. Pozwólmy, żeby Polska opierała się na solidnych filarach. – mówi Przemek Walas, kierownika rzecznictwa KPH.
Dowiedz się więcej o Filarach Tolerancji na: www.filarytolerancji.pl
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.