Powiedz nie homofobii – zrób sobie tatuaż! Akcja „Tatuaże przeciw homofobii” we Wrocławiu
Co wygląda lepiej na skórze od tatuażu? Tatuaż zrobiony w szczytnym celu. Jeżeli chcesz zacząć sezon krótkich spodenek i podciągniętych rękawków z nową dziarą, to koniecznie przyjdź 21 kwietnia do wrocławskiego klubu Wyspa Tamka, by wziąć udział w akcji KPH „Tatuaże przeciw homofobii”. W ten sposób nie tylko przyozdobisz swoją skórę nowym wzorem, ale przede wszystkim wesprzesz walkę o równość osób LGBT.
W sobotę 21 kwietnia wrocławski klub Wyspa Tamka zamieni się w wielkie, tęczowe studio tatuażu. A wszystko za sprawą akcji „Tatuaże przeciw homofobii”, którą Kampania Przeciw Homofobii organizuje we Wrocławiu przy wsparciu lokalnych tatuatorów i tatuatorek, takich jak Ala i Maks ze studia Serce, Zimna Panna i Take z Tatuaże de la Plaże oraz dwóch tatuatorek z Warszawy – Emmy czyli Jednorożec Tattoo ze studia Arif oraz Karoliny Skrzyniarz z Goła Baba Tattoo i Filipa Lipczak z łódzkiego studia Kamea Tattoo.
Co zrobić, żeby się wytatuować?
Zasady imprezy „Tatuaże przeciw homofobii” są proste: tatuatorzy i tatuatorki przygotowują wzory, wy się tatuujecie, a cały dochód zostaje przeznaczony na Kampanię Przeciw Homofobii – organizację działającą na rzecz równouprawnienia osób LGBT. Tatuaże są wykonywane w trakcie trwania imprezy, bez wcześniejszych zapisów (obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”). Koszt jednego tatuażu to 200 zł. Wszyscy tatuatorzy i tatuatorki zaangażowani w imprezę „Tatuaże przeciw homofobii” będą tatuować nie biorąc za swoją pracę ani złotówki.
Zobacz galerię zdjęć z poprzedniej edycji akcji „Tatuaże przeciw homofobii”
Tatuatorzy pro bono
Wszyscy tatuatorzy i tatuatorki zaangażowani w imprezę „Tatuaże przeciw homofobii” będą tatuować nie biorąc za swoją pracę ani złotówki. Dlaczego to robią? Od dawna chcieliśmy wesprzeć jakąś sprawę swoimi tatuażami, ale nie wiedzieliśmy jak się za to zabrać. Strasznie spodobała nam się akcja w Warszawie, ale dowiedzieliśmy się o niej za późno, żeby wziąć udział. Nie lubimy homofobii, jesteśmy przyjaciółmi i członkami społeczności LGBT, dlatego chcemy wesprzeć Kampanię swoimi rysunkami i tatuażami – mówią Ala i Maks ze studia Serce. Akcję wspiera również Take z Tatuaże de la Plaże, który wraca uwagę na kwestie szacunku względem innych: Akcja szczególnie mi bliska, ze względu na moje głębokie przeświadczenie o istotności wzajemnego szacunku. Jako osoba o innym kolorze skóry na stałe mieszkająca w Polsce, chętnie angażuje się we wszelkie inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi na problemy mniejszości czy świadomość społeczną dotyczące tych grup.
Wrocław kolejnym miastem po Warszawie
Akcję „Tatuaże przeciw homofobii” organizujemy już po raz drugi. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w sierpniu w Warszawie i okazała się wielkim sukcesem. Chętnych na tatuaże było mnóstwo. Mamy nadzieję, że Wrocław pobije wynik stolicy. Tym bardziej, że za zebraną kwotę planujemy wydać broszurę edukacyjną o tym jak osoby hetero mogą wspierać osoby LGBT – mówi Franciszka Sady z KPH.
Tatuatorzy i tatuatorki biorący dział w akcji:
- Zimna Panna (Tatuaże de la Plaże) www.instagram.com/zimnapanna
- Take (Tatuaże de la Plaże) www.instagram.com/kanztattoo
- Ala (Serce) www.instagram.com/ala.szy
- Maks (Serce) www.instagram.com/come_plexy
- Emma (Arif) www.instagram.com/jednorozec.tattoo
- Karolina Skrzyniarz (Goła Baba Tattoo) www. instagram.com/skrzyniarz_tattoo
- Filip Lipczak (Kamea Tattoo) www.instagram.com/
leepchuck
Akcję „Tatuaże przeciw homofobii” wspiera medialnie Vice Polska oraz Mijo Mate, które zadba o pragnienie uczestników i uczestniczek wydarzenia.
Tatuaże przeciw homofobii – klub Wyspa Tamka (Wrocław), 21 kwietnia (sobota), 14:00 – 22:00
fot. Katarzyna Soporek
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.