I jak interpłciowość – spotkanie z polską działaczką z Wielkiej Brytanii
Co kryje się pod pojęciem interpłciowość? Kim są osoby interpłciowe*? Jaką rolę może odegrać w ich życiu medycyna i prawo? To niektóre z pytań, które poruszymy podczas spotkania I jak interpłciowość z Magdą Rakita prowadzonym przez Katarzynę Remin z Kampanii Przeciw Homofobii. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 30 października o godzinie 19:00 w Instytucie Pozytywnej Seksualności (ul. Dobra 4/26, Warszawa). Wstęp bezpłatny.
W czasie spotkania Magda podzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami, a także tymi, które zebrała od innych osób interpłciowych. Będziemy rozmawiać zarówno nt. aspektów medycznych, jak i prawnych, które mogą wpłynąć na poprawę sytuacji osób interpłciowych. Dowiemy się też na czym polega aktywizm osób interpłciowych oraz przyjrzymy się różnym dyskusjom wewnątrz samego ruchu.
Magda Rakita jest osobą interpłciową, od dwóch lat jest aktywnie zaangażowana w działania na rzecz społeczność osób interpłciowych i osób ze zróżnicowanym rozwojem płci biologicznej, współpracuje z IntersexUK, prowadzi wykłady. Dzięki jej osobistemu zaangażowaniu grupa osób interpłciowych i ich sojuszników po raz pierwszy otwarcie wzięła udział w paradzie równości w Londynie. Pracuje nad książką będącą zbiorem rozmów z osobami interpłciowymi, ich partnerami/partnerkami i rodzicami. Jej celem jest pokazanie, że mimo wyzwań, które stoją przed osobami interpłciowymi, mogą one prowadzić ciekawe i szczęśliwe życie.
Katarzyna Remin pracuje na co dzień w Kampanii Przeciw Homofobii. Od kilku lat odpowiada za kampanie społeczne KPH np. Rodzice odważcie się mówić, spot telewizyjny Popieram związki oraz w 2016 Przekażmy sobie znak pokoju. Jest również trenerką antydyskryminacyjną i od 7 lat prowadzi cykl spotkań dla rodziców gejów, lesbijek i osób transpłciowych.
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 30 października o godzinie 19:00 w Instytucie Pozytywnej Seksualności (ul. Dobra 4/26, Warszawa). Wstęp bezpłatny.
*Osoby interpłciowe (ang. intersex) rodzą się z ciałem, które nie wpisuje się w społeczną klasyfikację ciała żeńskiego bądź męskiego. Interpłciowość może być wieloraka i dotyczyć: wewnętrznych i/lub zewnętrznych narządów płciowych, chromosomów i/lub struktur hormonalnych. Zaliczamy do nich m.in. wrodzony przerost nadnerczy, niewrażliwość na androgeny, zespół Swyera (dysgenezja gonad), MRKH, zespół Turnera czy zespół Klinefeltera.
Spotkanie odbywa się w ramach projektu MOVE prowadzonego przez Kampanię Przeciw Homofobii przy współudziale OII Europe, Transfuzji, Fabryki Równości, Kultury Równości, Tęczówki, Queerowego Maja i Tolerado.
This project was funded by the European Union’s Rights, Equality and Citizenship Programme (2014-2020) under grant agreement No 777268.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.