Wesprzyj KPH

Wróć

„Związki osób tej samej płci w Europie” – przewodnik KPH dla par jednopłciowych. Premiera 31 marca!

Polki i Polacy tworzący związki z osobami tej samej płci, którzy marzą o sformalizowaniu swojej relacji, mogą zrobić to jedynie za granicą. Gdzie i na jakich zasadach można zawrzeć w Europie jednopłciowy związek partnerski lub małżeński? Odpowiedzi na te i inne pytania zawiera najnowsza publikacja Kampanii Przeciw Homofobii – „Związki tej samej płci w Europie”, która będzie dostępna na stronie www.kph.org.pl od 31 marca.

[Zobacz więcej…] 

„Związki osób tej samej płci w Europie” to przewodnik, w którym w prosty i praktyczny sposób opisane zostały podstawowe zasady formalizowania związków przez pary jednopłciowe w 18 państwach Europy. Zdaniem redaktora publikacji, Pawła Knuta, zapotrzebowanie na taki przewodnik jest w Polsce bardzo duże. Jak podkreśla: – Blisko 30 % pytań, które wpływają do grupy prawnej Kampanii Przeciw Homofobii dotyczy możliwości i warunków sformalizowania związków par jednopłciowych poza granicami Polski. Pomimo tego, że związki par jednopłciowych zawarte za granicą nie są uznawane przez polskie prawo, coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Tym bardziej, że dzięki ustawie Prawo o aktach stanu cywilnego, która weszła w życie 1 marca 2015 roku, osoba starająca się o uzyskanie zaświadczenia o stanie cywilnym nie musi podawać danych partnera lub partnerki, których ujawnienie często skutkowało odmową wydania niezbędnych dokumentów.

Premiera darmowego przewodnika „Związki osób tej samej płci w Europie”, którego autorami są: Paweł Knut, Agata Kwaśniewska oraz Jakub Lendzion, została zaplanowana na 31 marca. Publikacja będzie dostępna na stronie Kampanii Przeciw Homofobii – www.kph.org.pl. Powstanie również limitowana seria drukowana.

Patronat/Matronat: PrideQueer.plReplika 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?