Przyłącz się do The Impossible Parade

W 32 gminach w Polsce nadal obowiązują tzw. uchwały anty-LGBT. Osoby nieheteronormatywne nie mogą tam swobodnie manifestować tego, kim są. Specjalnie dla nich stworzyliśmy Paradę Równości w innym uniwersum. Metawersum.

W polskim prawodawstwie od kilkunastu lat nie wydarzyło się nic, co przybliżyłoby osoby LGBT+ do równouprawnienia. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPH razem z Lambdą Warszawa i CBU UW, 12% społeczności (czyli 140 tysięcy z 2 milionów) planuje wyprowadzić się z Polski. Co trzecia z nich, jako powód wyjazdu, podaje doświadczenie dyskryminacji z uwagi na swoją orientację psychoseksualną i tożsamość płciową. 

W 2019 roku polskie samorządy zaczęły masowo przyjmować uchwały wykluczające osoby LGBT+ z lokalnej społeczności. Tak zwane uchwały anty-LGBT obowiązują nadal w 32 gminach na terenie całej Polski . Osoby nieheteronormatywne nie mogą tam w pełni być sobą. Specjalnie dla nich stworzyliśmy Paradę Równości w innym uniwersum. Metawersum. 

Przez kilkadziesiąt miasteczek i wsi, pomimo obowiązujących tam dyskryminujących uchwał, 25 czerwca przejdą parady pełne tęczy, uśmiechu i miłości.

The Impossible Parade, która w obecnej rzeczywistości i w takim kształcie nie jest możliwa.

To pierwsze tego typu wydarzenie w Over the Reality – jedynym metawersie opartym na technologii AR oraz geolokalizacji, łączącym świat wirtualny z rzeczywistym.

W Over the Reality pozyskaliśmy tereny reprezentujące realne adresy we wszystkich 32 strefach wolnych od LGBT w Polsce. Dzięki temu mogliśmy urzeczywistnić to, co do tej pory nie miało jeszcze miejsca. 

Wierzymy, że marsze równości  już wkrótce przejdą ulicami tych części Polski, w których obecnie obowiązują haniebne uchwały anty-LGBT Dlatego prosimy Was o wsparcie Funduszu Miast Maszerujących, działającego na rzecz przyszłych marszów w miejscach, gdzie te jeszcze się nie odbywały.

Ponadto zapraszamy do podpisywania petycji stworzonej przez Akcja Demokracja, której celem jest wprowadzenie antydysktyminacyjnych zmian legislacyjnych

Organizowane przez KPH oraz 180heartbeats + JUNG v MATT marsze równości w metaverse, to forma sprzeciwu wobec dyskryminujących uchwał, a zarazem wyraz wsparcia dla osób LGBT+ tam mieszkających.