Osoby LGBT i organizacje pozarządowe działają w Polsce od wielu lat i już wiele udało im się zdziałać. Jednak, aby przekonać opinię publiczną, potrzebujemy wsparcia ze strony naszych sojuszników i sojuszniczek. Od 2012 roku KPH rozwija ruch sojuszniczy w Polsce: mobilizuje rodziców osób LGBT i osoby publiczne do głosnego wyrażania poparcia dla naszych postulatów.
Od 2012 roku Kampania Przeciw Homofobii prowadzi Akademię Zaangażowanego Rodzica. Jest to cykl warsztatowych spotkań skierowanych do rodziców osób LGBT. Matki i ojcowie otrzymują wiedzę, ćwiczą umiejętności (np. rozpoznawania dyskryminacji), ale przede wszystkim w bezpiecznej przestrzeni mają okazję wymienić się doświadczeniami i towarzyszyć sobie we własnym procesie emancypacji. W 2013 roku KPH wspólnie z rodzicami z AZR zorganizowała głośną kampanię społeczną Rodzice, odważcie się mówić. Wówczas po raz pierwszy w Polsce rodzice pokazali się w przestrzeni publicznej wspólnie ze swoimi homoseksualnymi dziećmi. W 2015 roku założona została Grupa Rodziców przy KPH. Tworzą ją najbardziej aktywne absolwentki i absolwenci AZR czynnie angażujący się w działalność na rzecz równości lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.
W 2014 roku Kampania Przeciw Homofobii rozpoczęła akcję społeczną Ramię w ramię po równość, w ramach której przynajmniej raz na miesiąc osoba publiczna ze świata mediów, kultury czy sztuki ujawnia się jako sojusznik_czka osób LGBT. W tym gronie znaleźli się już Dariusz Michalczewski, Maja Ostaszewska, Agnieszka Szulim, Zbigniew Wodecki, Ireneusz Bieleninik i wielu, wielu innych.